Co je u nás nového ?

Příspěvky

30.června 2011 Slavnostní předání nové hasičské zbrojnice SDH Chlumín

Dne 30.června byla starostou obce Chlumín RSDr. Václavem Pokorným slavnostně předána nová hasičská zbrojnice jednotce Sboru dobrovolných hasičů Chlumín.

Oužická osma 2011

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Oužická osma 2011 | 0 Komentářů:

Výstavba nové požární zbrojnice

Obec Chlumín staví pro svou jednotku požární ochrany novou moderní požární zbrojnici.

2010_05_09.jpg

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Požární zbrojnice | 0 Komentářů:

5. března 2011 Masopust v Chlumíně 2011

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Masopust 2011 | 0 Komentářů:

16. srna 2010 Humanitární pomoc obci Raspenava

Humanitární pomoc občanům obce Raspenava

V sobotu 14. srpna v 6 hodin ráno vyjelo sedm členů SDH Chlumín a jeden dobrovolník do obce Raspenava v libereckém kraji, postižené ničivou povodní.

Celý příspěvek

3. července 2010 Oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Chlumíně

Stalo se to 26.dubna 1880. V malém městečku Klomín, tehdejší Rakousko-Uherské monarchie, vznikla spolková organizace hasičů pod názvem "Dobrovolný hasičský sbor v Klomíně". Dnes je tomu již 130 let a za ta dlouhá léta se mnoho změnilo. Občanská společnost i hospodářská situace naší země i naší obce se několikrát změnila, ale dobrovolní hasiči jsou tu pořád. Jsou oporou lidem v nouzi a významným článkem společenského života naší obce. Rozhodli jsme se, že se ohlédneme do minulosti našeho sboru a všechny úspěchy jak se patří oslavíme.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Oslavy 130. výročí založení SDH | 0 Komentářů:

Oužická osma 2010

Soutěžní sezóna požárního útoku začala již tradičně Oužickou osmou. Jedná se o jedinečnou příležitost provětrat stařičké PS8. SDH Chlumín obsadil v mužské i ženské kategorii shodně 4. místo.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Oužická osma 2010 | 0 Komentářů:

30. dubna 2010 Pálení čarodějnic aneb Filipojakubská noc v Chlumíně

Tak jako každý rok, i letos se v Chlumíně pálily čarodějnice. Společně se na akci podíleli SDH Chlumín, TJ Sokol Chlumín a Obec Chlumín. Akce se uskutečnila na hřišti TJ Sokol Chlumín a byla doprovázena soutěží pro děti o nejnápaditější masku čarodějnice. Soutěž vyhrála Viktorka Wimerová, druhé místo brala Veronika Doušová a třetí Anna Vokuličová.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Čarodějnice 2010 | 0 Komentářů:

Boj o vteřiny na Blatech

Město Mělník ve spolupráci s JSDH Mělník pořádalo  7. ročník hasičské soutěže (běh mužů na 100 m s překážkami) BOJ O VTEŘINY o putovní pohár starosty města Mělník. Premiérově se zůčastnili také někteří chlapci z našeho sboru. Výsledky soutěže jsou k nahlédnutí ve fotogalerii této soutěže.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Boj o vteřiny 2010 | 0 Komentářů:

22. listopadu 2009 Výlet do policejního muzea a do Senátu Parlamentu České republiky

Spolu s našimi dětmi jsme navštívili Muzeum Policie ČR, kde jsme mohli vidět historii četnictva v Čechách od vzniku Československa do současnosti. Seznámili jsme se s historií různých metod kriminalistky, vývoj v pořádkových složek policie atd. Navštívili jsme i expozice historie hasičů a armády v oblasti ochrany obyvatelstva.

Obrazek

Poté jsme se přemístili do Valdštejnského paláce, kde sídlí Senát Parlamentu ČR. Prohlédli jsme si nádherné interiéry budovy včetně jednacího sálu. K vidění byla výstava k příležitosti 20. výročí sametové revoluce a výstava darů od státníků z celého světa. Nakonec jsme si prohlédli krásnou zahradu Valdštenjského paláce.