Co je u nás nového ?

Příspěvky

Rekonstrukce T148

V současné době probíhá rekonstrukce CAS32 T148 ( požární automobil Tatra T148). Automobil je nutné vzhledem k jeho stáří celkově zkontrolovat a vyvařit prorezlou karoserii a nástavbu a upravit podle dnešních nároků. Automobil brzy dostane nový lak. Opravy provádějí členové SDH pouze vlastními silami ve svém volném čase (převážně po večerech) a zcela zdarma.

p3130038.jpg

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Rekonstrukce T148 | 0 Komentářů:

Hasičský ples ve Všetatech

Byli jsme se malinko odreagovat na hasičském plese ve Všetatech a podpořili jsme tak naše kamarády z SDH Všetaty. Akce se velmi vydařila.

snimek-vsetaty-141.jpg

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Hasičský ples Všetaty 2013 | 0 Komentářů:

Masopust v Chlumíně 2013

Rok se překulil a do Chlumína přišel opět Masopust. Zasněženými ulicemi se procházeli podivuhodné bytosti v nápaditých maskách.

p2230132.jpg

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Masopust 2013 | 0 Komentářů:

Nácvik záchrany osob ze zamrzlých ploch Harasov

377662_433120106757267_1310335024_n.jpg

Celý příspěvek

Daruj krev s dobrovolnými hasiči

Během zimních a jarních měsíců proběhla akce "Daruj krev s dobrovolnými hasiči" ve spolupráci s Českým červeným křížem. V rámci středočeského kraje se SDH Chlumín umístil na krásném třetím místě za SDH Bystřice a SDH Kozmice (oba okres Benešov). Za SDH Chlumín darovali krev  Červenková Radka, Veselý Stanislav, Hodysová Alena, Červenka Tomáš ml., Bláha Zdeněk, Červenka Tomáš st. a Douša Radek. Někteří stihly i dvakrát. Všem dárcům děkujeme a blahopřejeme.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | 0 Komentářů:

Staročeské máje 2012 Chlumín

Ve slunnou květnovou sobotu zavítali do Chlumína opět po roce Staročeské máje. Pozornost hostí směřovala k sedmi svobodným dívkám, z nichž byla naslepo vybrána královna. Královnou se letos stala Iveta Vrábelová. Na konci slavnosti se vydražila Máj, kterou po tvrdém boji nakonec získal šťastný Jirka Suchánek.

Gratulujeme.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Staročeské máje 2012 Chlumín | 0 Komentářů:

Den otevřených dveří 2012

Jednotka SDH Chlumín otevřela dveře své hasičské zbrojnice veřejnosti. Návštěvníci si mohli prohlédnout nové zázemí chlumínských hasičů a vyzkoušet si výzbroj a výstroj používanou ke zdolávání požárů a mimořádných událostí. K nahlédnutí byly i historické dokumenty, kroniky a fotografie dobrovolných hasičů z Chlumína. Ti, kdo se přišli podívat, mohli vidět také mladé hasiče při tréninku požárního útoku.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Den otevřených dveří 2012 | 0 Komentářů:

3. prosince 2011 Mikulášský karneval pro děti

03122011677.jpg

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: Mikulášský karnevat pro děti 2011 | 0 Komentářů:

17. září 2011 O pohár starosty obce Chlumín 2011

Letos se do Chlumína k soutěži v požárním útoku sjelo 11 družstev mužů a 4 družstva žen. Starosta obce věnoval soutěži nový putovní pohár, který si letos opět na rok odvezli přeborníci z SDH Želízy za 1. místo (25:00). Na druhém místě se umístilo družstvo SDH Střemy (25:53) a na třetí příčku se probojovalo družstvo SDH Liblice (28:59). Další pořadí : 4. SDH Tuhaň, 5. SDH Byšice, 6. SDH Nelahozeves, 7. SDH Čečelice, 8. SDH Spomyšl, 9. SDH Chlumín, 10. SDH Dolní Beřkovice, 11. SDH Neratovice.

V soutěži družstev žen vyhrálo družstvo SDH Nelahozeves, druhou příčku získalo družstvo SDH Tuhaň a třetí bylo družstvo SDH Byšice. Pomyslá bramborová medaile zůstala doma pro družstvo SDH Chlumín za 4. místo.

Celý příspěvek
| Rubrika: Co je u nás nového ? | Fotografie: O pohár starosty obce Chlumín 2011 | 0 Komentářů:

27.srpna 2011 Dětské rybářské závody

Již druhým rokem pomáhá SDH Chlumín  chlumínským rybářům s organizací dětských rybářských závodů. Postarali jsme se o občerstvení, hudbu a přístřeší. Čtyři naši chlapy převzali také roli rozhodčích.