2017 Výlet do Lanového centra Praha

imag0862.jpg    Mladí hasiči, které ocenila valná  hromada SDH Chlumín za jejich  celoroční práci   dostali darem výlet  do   Lanového centra v Praze. Do  Prahy jsme cestovali vlakem. V   lanovém centru na nás čekalo mhoho atrakcí   a překážkových drah. To vše však 8 metrů   nad zemí. Nejprve jsme absolvovali důkladnou instruktáž od   přiděleného průvodce.   Seznámili jsme se se záchytnými postroji a s technikou lezení a hlavně jištění.   Samotné   lezení i jištění jsme si natrénovali v trojčlenných skupinkách na překážkách těsně nad   zemí. Když   už jsme si všechny potřebné dovednostni osvojili, vyrazlili jsme " vzhůru do   oblak". Tam nahoře, 8 metrů nad   zemí, mnozí překonávali sami sebe a poprali se se   svým strachem z výšek. Někomu se to podařilo více a   někomu méně. Každopádně to   byla velká zkušenost, kterou nezískáte každý den. Konec návštěvy byl jen   pro odvážné.   Průvodce nám připravil velkou houpačku, která začíná vteřinovým volným pádem. K   našemu   překvapení bylo odvážných dětí víc než dost a houpačka se stala opravdovým   vrcholem dne.

Po ukončení návštěvy Lanového centra jsme se přesunuli do sousedního kamenného   města v přilehlém   parku. po hodině schovávaček a honiček jsme se vlakem vrátili domů   plni nových zážitků a zkušeností.

Náhledy fotografií ze složky Výlet do Lanového centra Praha 2017