2018 Výlet mladých hasičů na hrad Okoř

Výlet mladých hasičů na hrad Okoř

imag2905.jpg  Nejen sportem a hasičským   drilem je živ mladý hasič. Nutno   nasát také něco z   historie, kultury   a krásné české krajiny. Proto   jsme vyrazili na výlet, tentokrát na   hrad   Okoř.

Ráno jsme si přivstali a autobusem odjeli z Chlumína do Kralup nad Vltavou. Přesedli   jsme na vlak, který nás odvezl do obce Zákolany. Teď už jsme se museli spolehnout jen   na své síly v nohách, abychom zdolali 7km pěšky na hrad Okoř. Cestou jsme se stavili     na nejstarším hradišti v Čechách, které se jmenuje Budeč. Prohlédli jsem si hrad Okoř a cestou zpět jsme pod hradem objevili zajímavé uspořádání kamenů, které se nazývá ,, Brána jednoho srdce". Cestou zpět na nádraží v Zákolanech jsme spotřebovali zbytek sil a přitom jsme obdivovali výdrž těch nejmenších z nás, Karolínky a Toníčka. Vláček nás odvezl zpět domů a my se už těšíme na to, kam nás vezmou naši vedoucí na výlet zase příště.

Náhledy fotografií ze složky Výlet mladých hasičů na hrad Okoř 2018