2019 Den za obnovu lesa

imag6120.jpg    V sobotu 19. října 2019 organizoval podnik  Lesy České republiky masovou   akci pro veřejnost ,,Den za obnovu lesa“.  Na 14 míst po celé republice se   dostavilo téměř 31 000 lidí, aby symbolicky podpořili snahu Lesů ČR vytvořit   lesy  pro nové generace. Sami vysázeli na 162 000 sazenic smíšeného porostu,   kromě toho měli možnost stavět  oplocenky kolem nové výsadby, odklízet klest   z pasek a dozvěděli se mnoho zajímavých informací o přírodě od lesních   pedagogů.

Této akce se zúčastnilo také 6 statečných mladých hasičů SDH Chlumín a 2 jejich vedoucí. Mladí hasiči vysázeli celkem 40 jedlí a buků a obrovsky je to bavilo. Měli konečně pocit, že dělají něco užitečného. Kromě toho se naučili mnoho o životě v lese, lesním hospodářství a o přírodě samotné. Poprali se s mnoha soutěžemi a kvízy a v neposlední  řadě si vyzkoušeli i práci lesníků.

Mladí hasiči si zkrátka užili prima den.

logo-msmt.jpg

Náhledy fotografií ze složky 2019 den za obnovu lesa