2019 Výlet mladých hasičů do IQ portu Praha

imag6162.jpg    9 mladých hasičů  SDH Chlumín, které ocenila lednová valná hromada   našeho  sboru, zavítalo 26. října   2019 do vědecké expozice IQ port v Praze.   Byla to odměna za jejich práci a snahu v roce 2018.

IQ port Praha je expozice přírodních, fyzikálních a vědeckých zákonitostí, které   jsou hravou formou   předvedeny veřejnosti. Mladí hasiči si ochotně a   s nadšením mnoho těchto pokusů vyzkoušeli doslova na vlastní kůži. Nejvíce je   pochopitelně zaujala virtuální realita nebo umělá inteligence. Mohli si promluvit   s mluvícím a tančícím robotem, virtuálně létat na rogalu, projet se na horské dráze nebo zazávodit na soutěžním motocyklu.  Celkový dojem podtrhlo i to, že pavilon expozice byla postavena na lodi, která kotvila na nábřeží pod Vyšehradem, který si mladí hasiči prohlédli cestou domů.

logo-msmt.jpg