Výstavba nové požární zbrojnice

Obec Chlumín staví pro svou jednotku požární ochrany novou moderní požární zbrojnici. Zastupitelům obce se podařilo získat  pro výstavbu zbrojnice významnou část finančních prostředků z dotačních titulů Středočeského kraje. Stará zbrojnice, postavená v roce 1970, již  nevyhovovovala v mnoha parametrech a neodpovídala součásným požadavkům na fungování jednotek požární ochrany současnosti. Nová zbrojnice bude domovem pro dvě hasičské cisterny , osobní požární automobil a požární čerpadla včetně veškerého vybavení. Doposud byla tato technika parkována odděleně po celé obci. Budova bude samozřejmě obsahovat kompletní sociální zařízení (WC, sprchy, umývárny), které doposud chybělo. Svůj domov a útočiště nalezne i samotný Sbor dobrovolných hasičů Chlumín, jehož je požární jednotka nedílnou součástí. Po 130ti letech získá sbor odpovídající zázemí pro své odborné, soutěžní a společenské aktivity, které jsou občanům Chlumína a okolních obcí dobře známé.

Výstavba by měla být dokončena v polovině letošního roku.                                                                                                               RD

Náhledy fotografií ze složky Požární zbrojnice